Co jsme si pro vás letos připravili?


Zdravíme všechny, kteří navštívili naše stránky.


Letošní festival bychom rádi většinově vrátili do města - do prostoru farní zahrady, kostela a fary.

Hlavní vstup do farní zahrady bude z prostoru od Špitálku, protože nemůžeme zajistit bezpečný vstup přes farní dvůr.


Jako poděkování za vaši přízeň jsme pro letošní ročník ponechali na všechny programu vstupné dobrovolné !

Výtěžek letošního festivalu jsme se rozhodli věnovat na konto "Sbírka pro Míšu".


Začneme už v pátek večer v 19:00 v malovaném sále na faře, kdy jste zváni na promítání filmu "Opři žebřík o nebe" , který natočila Jana Ševčíková v roce 2014. Film, který se natáčel pět let na farmě v Žakovcích pod Tatrami pojednává o životě a díle kněze Mariána Kuffy. Tento člověk žije každodenně lásku k bližnímu v té nejsyrovější podobě - ujímá se alkoholiků, feťáků, lidí po výkonu trestu a dalších potřebných, aby je vrátil k životu a nabídl jim obraz křesťanství otevřeného posledním z posledních, přesně podle Kristova odkazu. Film získal Cenu Pavla Kouteckého, Cenu filmové kritiky a Českého lva za nejlepší dokument.


Sobotní odpoledne proběhne ve farní zahradě od 14 hodin jako přehlídka dětských schol, začínajících skupin a sólistů prezentujících křesťanskou hudbu. Zahájíme ve 14 hodin mší svatou (hlavní celebrant bude překvapením), kterou doprovodí Svatojánští broučci pod vedením Jaromíra Hlaváče.

Po mši vystoupí rocková skupina Pán´s not dead z Kutné hory. Bude to jejich první veřejné vystoupení, tak se nechme překvapit.

V 16 hodin se představí brněnská country - folková skupina NaNoc. Pokračovat bude Ondra Herzán asi od 17 hodin a na závěr se představí skupina Soumrak ze Zbraslavi.   

Po celý den bude ve farní zahradě připraveno občerstvení, dílničky pro děti a kromě hudby bude prostor i na "Křeslo pro hosta" (duchovní slovo, něco málo slušného humoru), nebo jen tak spočinutí ve stínu krásného jabloňového sadu, povídání s přáteli a nebo rozhovor s knězem. 


V neděli v 18 hodin se uskuteční koncert legendární folkrockové skupiny AG FLEK, která se před několika lety vrátila na pódia a letos v dubnu uvedla na trh své nové CD Podnohama zem. Blanka Táborská, Ivo Viktorín a Karel Markytán s dalšími členy kapely nám představí nejen písně z této nové desky, ale připomenou písně ze své historie (skupina byla založena už v roce 1977) jako Principál, Dým, Carpe Diem, Vítr Safián a další.... Máme se určitě na co těšit. 

V případě nepřízně počasí se tento koncert uskuteční v Zámecké jízdárně s půlhodinovým posunem.


V pondělí v Náměšťském kostele přivítáme teologa, biblistu, salesiána a katolického kněze Dr.Ing. Ladislava Heryána Th.D., který bude po mši svaté (od 17 hodin) přednášet a besedovat (cca od 18 hodin i s kytarou) o současném světě a jeho duchovním rozměru.


Těšte se, je na co !


Jo - a děkujeme za sdílení a informování vašeho okolí !!!!


Ahoj J.