Marián a Úlety

Od roku 2012 po velmi účinné dietě, naše původní šestičlenné seskupení citelně zeštíhlelo a ÚLETY Josefa Kraloviče se mění na rodinné trio MARIAN & ÚLETY. Aby jsme zachovali vokální trojhlas, byl se nucen Josef (junior) zapojit do zpěvu, takže na zkouškách je to sranda od nevidím do nevidím. Hrajeme akustický folk a díky tomu jsme schopni hrát koncerty v menších prostorách bez zvučení, samozřejmě s výjimkou baskytary, která bez komba nedá ani ránu. V drtivé většině jsou naše písničky z mojí dílny, kde se snažím o nenásilné spojení zvuku klasické kytary, všech možných fléten, baskytary, různých rytmických nástrojů a smysluplných textů. Aby na koncertech bylo taky trochu veselo, oživuji je svými sólovými písničkářskými vstupy, kde na světlo světa občas vyplouvá i moje šuplíková poezie pro dospělé. Žánrově se pomalu snažíme odpoutat od běžného rytmického folku, který jsem hrával před léty, spíše ke komornímu pojetí,  kde se pokoušíme smíchat hudbu klasickou s tradičním folkem a v nejnovějších skladbách i s latinsko-americkými rytmy trošku líznutými jazzem. 
V repertoáru ale máme i hudbu klasickou nebo upravené známé lidové písničky. Setkat se snámi můžete na festivalech, v klubech, vernisážích, kostelech, kaplích, ústavech, penzionech i školách. 
V roce 2015 jsme vydali své první profilové CD s názvem PRŠÍ, které můžete poslechnout v odkaze audio, video.

     Josef MARIAN Kralovič – kapelník, autor, klasická kytara, zpěv................................(Velké Pavlovice - Velké Bílovice) 
        Josef J
UNIOR Kralovič – basová kytara, zpěv............................................................................(Velké Bílovice) 
                  Marie Kralovičová – zobcové flétny, příčná flétna, perkuse, zpěv.........................(Velké Bílovice)

 

https://www.marian-ulety.cz/