OBOROH

Oboroh je to název skupiny, která jako taková vystupuje na festivalu podruhé. Kapelník Slávek Klecandr pak přijel jednou i jako sólista.

Co to ale vlastně je oboroh?

» Oboroh je primitivní přístřeší na čtyřech kůlech, kde najde zvěř v zimě potravu a člověk útočiště v čase nepohody. «

Tolik slovník.

Kapela tvrdí, že je i místem setkávání, prostorem pro hudební i mimohudební rozhovor. A také prostředek k setkání s Vámi, kdo jste někdy navštívili jejich koncert, poslechli si některé z jejich alb nebo jen prostě čerpáte z nabídky zhudebněného slova, které má stále co říct..

Vybíráme z jejich stránek: https://www.oboroh.cz/

https://www.youtube.com/watch?v=IvJqVknoAaQ

Foto ze schodiště v Neratově, kde vystupují na tradičních slavnostech, například s Královéhradeckou filharmonií

OBOROH

duchovní příběh na křižovatce folku,

rocku, klasiky, blues

Oboroh je folkrocková kapela z Rychnovska ve východních Čechách, která se za 27 let své existence stala legendou. Skupina má na svém kontě 25 tisíc prodaných, kritikou velmi dobře přijatých alb, přes 1000 koncertů nejen v tuzemsku, ale i na Slovensku, v Polsku, Německu, Holandsku, Francii, Švýcarsku, Irsku a společná vystoupení s Filharmonií Hradec Králové. Léta zkušeností dala Oborohu jistotu a přesvědčivost při koncertním provedení skladeb, ať už starozákonních žalmů zhudebněných vedoucím kapely Slávkem Klecandrem, nebo jiných písní, opatřených většinou jeho filozofujícími texty. Slávek vystupuje rovněž se svými sólovými recitály.

 

Kontakt

Stanislav Klecandr

e-mail: slavek.klecandr@seznam.cz

mobil: 777 261 505

Roman Dostál

e-mail: rera@centrum.cz

mobil: 605 253 530

www.oboroh.cz

(ukázky ve formě mp3 najdete tamtéž)