Spolupracujeme


Výtěžek letošního ročníku pomůže "Sbírce pro Míšu"

Před několika lety jste ji mohli vídat u vstupu, jak vítala společně s Jájou Krčálovou účastníky festivalu. V roce 2016 ji ale postihla mozková příhoda a tak ji dnes můžeme spatřit spíše na vozíku. Protože ale svitla naděje na novou metodu léčby a rehabilitaci, která by ji mohla pomoci se vrátit do normálního života, chceme jí alespoň trochu oplatit její službu službou naší.  

Držíme palce, ať to vyjde!


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Kavárna Pohodička

 

Organizace Domov bez zámku provozuje sociálně terapeutickou dílnu - kavárnu Pohodička. Kavárna umožňuje zapojit do pracovního procesu lidi s mentálním postižením, kteří si v běžném provozu trénují obsluhu, přípravu nápojů a drobného jídla, ale také komunikaci se zákazníky. Kavárna vznikla díky projektu Ministerstva práce a sociálních věcí "Podpora Transformace sociálních služeb".

A co vše kavárna nabízí - návštěvníci kavárny mohou ochutnat výběrovou kávu z české pražírny Doubleshot, kvalitní víno, vyhlášené francouzské palačinky a další dobroty. Do Pohodičky mohou návštěvníci zajít také na výstavu obrazů, divadelní představení, předčítání knih, promítání filmů či hudební koncerty. Vítáí jsou rovněž nejmladší, pro které je připraven dětský koutek. Kavárnu si můžete pronajmout na oslavu narozenin, výjezdní poradu či jinou soukromou akci.

 

Pohodičku můžete potkat i na cestách - kavárna má také svoji pojízdnou variantu, která vyjíždí se svým stánkem na různé kulturní akce. V loňském roce to bylo více než 50 dnů na cestách. Pravidelně se účastní akcí, které připravuje Kraj Vysočina, jako například tradiční Letní dovádění či Bezpečná Vysočina. Kavárna Pohodička je i součástí Vysočina festu v Jihlavě. V pojízdné kavárně nabízíme několik druhů čerstvých palačinek a výbornou kávu.

 

Přijďte naši kavárnu navštívit, rádi vás uvidíme!

Dveře Pohodičky otevíráme ve 13 hodin a zavíráme ve 20 hodin. Jedině v pondělí máme úplně zavřeno.

Najdete nás na ul. V. Nezvala 115 v Náměšti nad Oslavou.

https://www.domovbezzamku.cz/kavarna-pohodicka/